ADRES

ul. Marcina Opitza 11

59-700 Bolesławiec


mobile logo

image

Bukowy Zakątek to miejsce wyjątkowe. Spytasz pewnie dlaczego….
Wyobraź sobe miejsce, gdzie rano będzie Cię witał aromat świeżo palonej kawy, domowe ciasto – codziennie inne, czy świeżo wyciśnięty sok. Pomyśl o porannej gazecie czytanej w iście południowym stylu – kawa, ciasto, spokojna muzyka i chwila spokoju.
Możemy się pochwalić najcenniejszymi aromatami z Rwandy, Etiopii, Brazylii, Papui Nowej Gwinei, Gwatemali. Rzemieślniczo wypalanymi we wrocławskiej palarni. Krótkie, limitowane serie kaw przeprowadzą kawowych zaparzeńców przez unikalny smak pochodzący z najlepiej wyselekcjonowanych ziaren kawowca.

Z pewnością na hasło domowe ciasto od razu czujesz unoszący się po domu zapach świeżo upieczonej szarlotki czy sernika. Zapach ciasta, który sprawia, że nie można mu się oprzeć i próbujesz skosztować jeszcze gorące. Do tego ten niepowtarzalny smak, którego nie da się odnaleźć w żadnym cieśnie ze sklepu czy cukierni. My również doskonale pamiętamy ten zapach i ten smak, dlatego ciasta, które serwujemy, pieczone są w tradycyjny sposób, wyłącznie z naturalnych składników.

Czy znasz takie dni, kiedy w pośpiechu wybiegasz rano z domu, przegryzając coś na szybko w samochodzie? Nie było czasu na śniadanie, nie mówiąc o wypiciu filiżanki kawy. Dojeżdżając na miejsce, burczy w brzuchu i o niczym innym nie myślisz, jak tylko o tym, kiedy będzie można spokojnie usiąść, zjeść i wypić kawę. Takie dni z pewnością nie należą do najlepszych. Jednak może to wyglądać zupełnie inaczej. Nie ważne czy jest 8 rano, czy 12 w południe, czujesz że powinieneś zrobić sobie przerwę, aby napić się kawy, zjeść coś pysznego i zaplanować dzień. Zatrzymujesz się w takim miejscu jak Bukowy Zakątek, gdzie czeka na Ciebie doskonałe domowe ciasto, ręcznie przygotowywane panini oraz świeżo wyciśnięty sok. Wtedy już wiesz, że wszystko pójdzie jak z płatka.


W POGONI ZA NAJLEPSZĄ KAWĄ NA ŚWIECIE


,, ...satysfakcja z możliwości zaparzenia tak doskonałej kawy była warta zachodu.”

Wszystko zaczęło się od wizji ,, zaserwujmy najlepszą kawę w Bolesławcu!. To pociągnęło za sobą dalsze pomysły, jednak świeżo zmielona, aromatyczna kawa to nasza myśl przewodnia w Bukowym Zakątku.

Kiedy już wiedzieliśmy, że nasza kawa ma być najlepsza w całej okolicy, zaczęły się poszukiwania odpowiednich ziaren wypalanych w rzemieślniczym procesie palenia, który w mistrzowski sposób wydobywa z nich pierwotny potencjał. Nie było to łatwe zadanie, jednak satysfakcja z możliwości zaparzenia tak doskonałej kawy była warta zachodu.