ADRES

ul. Marcina Opitza 11

59-700 Bolesławiec


mobile logo

Poznajmy się

Zawsze jest dobra pora na pyszna kawę.

Bukowy Zakątek to miejsce wyjątkowe. Spytasz pewnie dlaczego….
Wyobraź sobe miejsce, gdzie rano będzie Cię witał aromat świeżo palonej kawy, domowe ciasto – codziennie inne, czy świeżo wyciśnięty sok. Pomyśl o porannej gazecie czytanej w iście południowym stylu – kawa, ciasto, spokojna muzyka i chwila spokoju.
Możemy się pochwalić najcenniejszymi aromatami z Rwandy, Etiopii, Brazylii, Papui Nowej Gwinei, Gwatemali. Rzemieślniczo wypalanymi we wrocławskiej palarni. Krótkie, limitowane serie kaw przeprowadzą kawowych zaparzeńców przez unikalny smak pochodzący z najlepiej wyselekcjonowanych ziaren kawowca.

Z pewnością na hasło domowe ciasto od razu czujesz unoszący się po domu zapach świeżo upieczonej szarlotki czy sernika. Zapach ciasta, który sprawia, że nie można mu się oprzeć i próbujesz skosztować jeszcze gorące. Do tego ten niepowtarzalny smak, którego nie da się odnaleźć w żadnym cieśnie ze sklepu czy cukierni. My również doskonale pamiętamy ten zapach i ten smak, dlatego ciasta, które serwujemy, pieczone są w tradycyjny sposób, wyłącznie z naturalnych składników.
Czy znasz takie dni, kiedy w pośpiechu wybiegasz rano z domu, przegryzając coś na szybko w samochodzie? Nie było czasu na śniadanie, nie mówiąc o wypiciu filiżanki kawy. Dojeżdżając na miejsce, burczy w brzuchu i o niczym innym nie myślisz, jak tylko o tym, kiedy będzie można spokojnie usiąść, zjeść i wypić kawę. Takie dni z pewnością nie należą do najlepszych. Jednak może to wyglądać zupełnie inaczej. Nie ważne czy jest 8 rano, czy 12 w południe, czujesz że powinieneś zrobić sobie przerwę, aby napić się kawy, zjeść coś pysznego i zaplanować dzień. Zatrzymujesz się w takim miejscu jak Bukowy Zakątek, gdzie czeka na Ciebie doskonałe domowe ciasto, ręcznie przygotowywane panini oraz świeżo wyciśnięty sok. Wtedy już wiesz, że wszystko pójdzie jak z płatka.
image

W POGONI ZA NAJLEPSZĄ KAWĄ NA ŚWIECIE


,, ...satysfakcja z możliwości zaparzenia tak doskonałej kawy była warta zachodu.”

Wszystko zaczęło się od wizji ,, zaserwujmy najlepszą kawę w Bolesławcu!. To pociągnęło za sobą dalsze pomysły, jednak świeżo zmielona, aromatyczna kawa to nasza myśl przewodnia w Bukowym Zakątku.

Kiedy już wiedzieliśmy, że nasza kawa ma być najlepsza w całej okolicy, zaczęły się poszukiwania odpowiednich ziaren wypalanych w rzemieślniczym procesie palenia, który w mistrzowski sposób wydobywa z nich pierwotny potencjał. Nie było to łatwe zadanie, jednak satysfakcja z możliwości zaparzenia tak doskonałej kawy była warta zachodu.