ADRES

ul. Marcina Opitza 11

59-700 Bolesławiec


mobile logo

Rodzinne Warsztaty Wielkanocne

Nastała wiosna, a wraz z nią Bukowy Zakątek nie zapomina o miłośnikach pracy manualnej i twórczej. 22 marca zorganizowaliśmy Rodzinne Warsztaty Wielkanocne, na których wszyscy uczestnicy pod czujnym okiem Pani Elżbiety Magarewicz uczyli się, jak zdobić jajka nowoczesną metodą decoupage.

Głównym celem warsztatów było rozwinięcie zdolności manualnych oraz wyobraźni uczestników, popularyzacja rękodzieła, jako atrakcyjnej formy aktywności, pozwalającej na zdobycie nowych umiejętności, przekazanie i pielęgnowanie tradycji związanych z ozdabianiem jajek świątecznych, których piękno, symbolika i znaczenie nie zostało zapomniane. Same warsztaty, oprócz cennego doświadczenia i praktycznych umiejętności, dały uczestnikom poczucie spełnienia artystycznego. Miła atmosfera sprzyjała dodatkowo integracji pomiędzy uczestnikami, a wymiana doświadczeń artystycznych okazała się bezcenna.

Uczestnicy mogli również spróbować wyśmienitych potraw wielkanocnych przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łazisk. Celem organizacji stołu wielkanocnego było podtrzymywanie tradycji i obrzędów wielkanocnych. Udało się wszystkich wprowadzić w świąteczny i wesoły nastrój. Na stole znajdowało się wiele pyszności między innymi: chleb z własnego wypieku, pasztet z gęsi, jajka faszerowane jarmużem i pomidorami, żurek, babka i inne. Wszystko pięknie pachniało oraz wyśmienicie smakowało.

Każde dziecko wyszło z Bukowego Zakątka z pomalowaną twarzą. Było przy tym wiele śmiechu oraz wspaniałej zabawy. Najmniejsi uczestnicy byli bardzo zachwyceni, ale widać było na ich twarzach lekki niedosyt i już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania na naszych Rodzinnych Warsztatach.

Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które na czwartkową imprezę, przygotowania kulinarne rozpoczęły już wcześniej i z poświęceniem własnego czasu je przygotowały. Uważamy, iż tegoroczne Rodzinne Warsztaty Wielkanocne możemy zaliczyć do wspólnego udanego przedsięwzięcia, które należy kultywować i organizować w następnych latach. Poniżej fotograficzna relacja z przebiegu świątecznej imprezy.


Leave a comment